Zprávy

Ingredience v Regal krmivech

Složky krmiva a jejich vlastnosti

Kyselina askorbová / askorbylpalmitát

Jedná se o formy vitamínu C. Askorbylpalmitát je někdy používán jako součást přírodního konzervačního systému, jelikož sám o sobě je velmi slabou konzervační látkou.

Ječmen mletý / perlovitý

Drcený / perlovitý ječmen se vyrábí ze semen, z kterých se odstraní slupky a ječná otrub. Díky svému jedinečnému nutričnímu složení, malému množství pomalu stravitelného škrobu a rozpustné vláknině beta-glukanu, je vynikající volbou pro stravu zvířat trpících nadváhou a diabetem. Je lépe stravitelný než ječmen popraskaný.

Ječmen, loupaný

Tento ječmen se vyrábí ze semen ječmene, z kterých se odstraní slupky. Díky svému jedinečnému nutričnímu složení, malému množství pomalu stravitelného škrobu a rozpustné vláknině beta-glukanu, je vynikající volbou pro stravu zvířat trpících nadváhou a diabetem. Je lépe stravitelný než ječmen popraskaný.

Beta-karoten

Výzkum ukázal, že k odumírání buněk (v buněčné struktůře) dochází díky oxidaci, která je způsobena takzvanými „volnými radikály“. Antioxidanty, jako je beta-karoten, neutralizují tyto volné radikály a oxidační proces je zastaven. Beta-karoten může také chránit před některými druhy rakoviny, očního zákalu a srdečním onemocněním. Dobrým zdrojem beta-karotenu je také mrkev a sladké brambory.

Biotin (vitamín H)

Tento vitamín B je zahrnut ve stravě většiny domácích mazlíčků. Nachází se ve střevním traktu (trávící soustavě) a pomáhá předcházet dermatitidě neboli zánětu kůže. Je nezbytný pro normální metabolismus tuků a bílkovin.

Vývar

Vývar se získává vařením masa, kuřecího nebo rybího. Obsah bílkovin v sušině musí být větší než 90%. Používá se převážně jako zdroj chuti.

Uhličitan vápenatý

Uhličitan vápenatý je minerál, je zdrojem vápníku.

Cholinchlorid

Je zdrojem vyživujícího cholinu (vitamínu skupiny B). Cholin pomáhá regulovat tělesnou rovnováhu kyselin a k pročišťování jater.

Chondroitin sulfát

Chondroitin sulfát je součástí velké proteinové molekuly, která dává chrupavce její pružnost. Extrahuje se z chrupavky žraloků. Je pokládán za velmi užitečný při udržování a obnově chrupavky.

Kobalt (uhličitan)

Tento uhličitan je zdrojem kobaltu. Jestliže je zkonzumován, mikroorganismy v trávicím traktu ho využijí k výrobě vitamínu B12.

Proteinát mědi / modrá skalice (síran měďnatý)

Tyto dvě sloučeniny se používají jako zdroj mědi. Měď z proteinátu mědi je snadno dostupná, zatímco měď ze síranu měďnatého se získává složitěji. Ve formě stopového prvku se nachází ve všech tělesných tkáních. Funguje pro respiraci, syntézu hemoglobinu a produkci kolagenu. Je také antioxidantem a pomáhá předcházet oxidaci mastných kyselin.

Fosforečnan vápenatý (dicalcium phosphate)

Je to minerální doplněk, který obsahuje 20% vápníku a 18% fosforu. Z fosforečnanu vápenatého je možné získat 100% fosfor.

Síran železnatý (proteinát železa) / síran železnatý

Tyto dvě sloučeniny se používají jako zdroj železa. Železo z železného proteinátu je snadno dostupné, zatímco železo ze síranu železnatého je obtížněji získatelný. Okysličuje krev a pomáhá při trávení mastných kyselin.

Lněné semínko (mleté nebo moučka z lněných semínek)

Známé také jako len. Lněné semínko je bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Díky lněnému semínku jídlo obsahuje velké množství vlákniny, jelikož semínko obsahuje velké množství této látky. Omega-3 mastné kyseliny obsažené ve lněném semínku zvyšuje lesk srsti. Vláknina také pomáhá trávícímu systému.

Glukosamin hydrochlorid (HCl)

Je forma aminokyselin cukru, která hraje velkou roli při tvorbě chrupavky a při její obnově. Získává se z korýšů (krevet a krabů). Je pokládán za velmi užitečný při udržování a obnově chrupavky.

Řasy, kelp (sušené)

Sušené řasy jsou produktem ze dvou skupin mořských řas. Je značným přírodním zdrojem jodu a také poskytuje užitečnou vlákninu.

Jehněčí maso

Je sušený produkt vyrobený kombinací očištěného masa s nebo bez kosti, získaného z jehňat. Nesmí obsahovat přidanou krev, srst, rohy, kůži a obsah nebo část žaludku. Je výborným zdrojem vysoce kvalitních bílkovin, vápníku, fosforu a stopových prvků.
Regal Pet Foods používá maso a ryby bez konzervačních látek (ethoxyquin) a přidaných hormonů.

Proteinát manganu / síran manganatý / oxid manganatý

Tyto tři sloučeniny se používají pro získání manganu. Proteinát manganu je antioxidant, který zpomaluje proces stárnutí, aktivuje enzymy a pomáhá strávit mastné kyseliny.

Menhaden rybí moučka

Menhaden (druh ryby) rybí maso je očištěná, usušená a rozemletá tkáň nerozložené celé menhaden ryby. Je skvělým zdrojem kvalitních bílkovin, vápníku, fosforu a omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem, které jsou důležitým zdrojem pro zdravou kůži a srst, správné tělesné funkce a pro lepší, rychlejší výcvik mladých štěňat. Regal Pet Foods používá ryby bez konzervačních látek (ethoxyquin).

Směs tokoferolů

Tato směs různých forem vitaminu E se nejčastěji používá jako konzervační prostředek nebo antioxidant pro stabilizaci tuků pro zabránění jejich žluknutí. Jejich stabilizační účinek závisí na typu použitého tuku.

Přírodní aroma

Přírodní aroma, v tekuté formě nebo prášku, vyrobeno z očištěné zvířecí tkáně (většinou jater), která je rozložena pomocí enzymů. Přírodní aroma se používá kvůli své schopnosti zvýšit chuť suchých potravin (v tomto případě granulí). Aroma se nastříká na vnější stranu granulí nebo se rozpráší, jakmile je řepkový olej nastříkán na granule.

Niacin / niacinamid

Přestože vitamín B (niacin) se vyskytuje ve vysoké míře ve většině zrn, pokud však nejsou patřičně zpracována, většina niacinu z těchto ingrediencí bude ve vázané formě, a proto nevhodná pro domácí zvířata. Proto většina výrobců doplňuje své výrobky jednou z těchto dvou forem niacinu. Pomáhá procesu syntézy bílkovin, sacharidů, tuků a podporuje funkci nervového systému a funkce mozku.

Oves

Dobře stravitelná, přírodní celozrnná obilnina, která poskytuje vysoce kvalitní bílkoviny, sacharidy a vlákninu. Je výborným zdrojem vitamínů B a rozpustné vlákniny.

Ovesné vločky

Ovesné vločky se získávají při zpracování ovsa a ovesných zrn. Skládá se z rozdrcených ovesných zrn, lupínků a moučné části ovesných zrn s minimálním, nevyhnutelným množstvím jemně mletých slupek. Ovesné vločky jsou skvělým zdrojem dobře stravitelných sacharidů, bílkovin a výživné vlákniny.

Ovesná vláknina

Ovesná vláknina je čištěnou formou vlákniny získané z ovesných slupek. Je také vynikajícím zdrojem rozpustné a nerozpustné vlákniny.

Chlorid draselný

Draslík je doplněk, který můžete najít v běžném krmivu. Obsahuje 40% draslíku a 60% chloridu. Je důležitý při udržování správné acidobazické rovnováhy.

Probiotika

Probiotika neboli přírodní mikroflóra („přátelské bakterie“), které mohou pomoci při trávení, a tím zajistit efektivnější strávení krmiva, produkují také bakteriociny, které působí jako přírodní antibiotika a zneškodňují nežádoucí mikroorganismy.

Pyridoxin hydrochlorid

Pyridoxin hydrochlorid je nejběžnější forma doplňku krmiva s vitamínem B. Pyridoxin napomáhá měnit bílkoviny při metabolismu.

Riboflavin

Riboflavin se používá při doplnění krmiva vitamíny B-komplexu. Podporuje růst a vstřebávání sacharidů a aminokyselin.

Rýžová bílkovina

Rýžová bílkovina je sušený produkt, který vzniká mletím z rýže, z které se odstraní škrob a otruby.

Žitná mouka

Žitná mouka se skládá z mouky a jemných částic žitné otruby.

Lososové moučka

Lososové maso je očištěná, usušená a rozemletá tkáň celého lososa nebo lososových odřezků (řízků) s nebo bez oleje. Je skvělým zdrojem vysoce kvalitních bílkovin, vápníku, fosforu a omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem, které jsou důležitým zdrojem pro zdravou kůži a srst, správné tělesné funkce a pro lepší, rychlejší výcvik mladých štěňat.

Lososový olej

Lososový olej se získává z celého nebo z části lososa. Je to jeden z nejlepších zdrojů omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem, které jsou důležitým zdrojem pro zdravou kůži a srst, správné tělesné funkce a pro lepší, rychlejší výcvik mladých štěňat.

Seleničitan sodný

Seleničitan sodný je zdrojem stopového prvku selenu. Přestože zvířata vyžadují pouze 0,1 ppm (dílů, částic na milion) selenia, seleničitan sodný neobsahuje významné množství sodíku. Pomáhá regulovat tělesnou hladinu vody.

Slunečnicový olej

Slunečnicový olej se získává ze slunečnicových semen. Olej poskytne Vašemu mazlíčkovi potřebné kalorie pro získání energie a esenciální mastné kyseliny alfa-linolenové (omega-6 mastné kyseliny) nezbytné pro lesklou srst a zdravou kůži.

Sladké brambory, celé / mleté

Sladké brambory jsou skvělým zdrojem komplexních sacharidů, vitamínů, minerálů a beta-karotenu. Škrob, obsažený ve sladkých bramborách, se snadno přeměňuje na cukr a poskytuje tak rychlou energii.

Taurin

Taurin je látka podobná aminokyselinám. Je nezbytný pro správnou funkci očí a srdce Vašeho mazlíčka. Protože zpracováváním se snižuje užitečnost taurinu, byl taurin přidán do všech psích granulí Regal.

Thiamin mononitrát / thiamin hydrochloridu

Tyto sloučeniny jsou formou thiaminu a vitamínu B-1. Thiamin je stabilnější ve formě mononitrátu než ve formě chloridu. Thiamin je náchylný na vysoké teploty (při vysokých teplotách se snadno zničí), proto většina granulí a všechny konzervy by měly být obohaceny přidaným thiaminem.

Rajčatové výlisky (mláto)

Obsahuje směs rajčatové kůže, buničiny a rozdrcených semen. Je skvělým zdrojem rozpustné vlákniny a bohaté na anti-okysličovadla lykopenu.

Fosforečnan vápenatý (tricalcium phosphate)

Je to minerální doplněk, který obsahuje 38% vápníku a 20% fosforu. Z fosforečnanu vápenatého je možné získat 100% fosfor.

Krůta / vykostěná krůta

Krocan je očištěná kombinace kůže a masa bez kosti získaných z částí nebo z celých krocanů. Regal Pet Foods používá maso bez konzervačních látek (ethoxyquin).

Zvěřina

Očištěné maso se získává z příčně pruhované svaloviny jelena nebo ze svaloviny jazyku, srdce s nebo bez tuku a s částí kůže, šlach, nervů a cév. Zvěřina je skvělým zdrojem bílkovin. Stravitelnost a chutnost se bude lišit v závislosti na mase (zdroji). Regal Pet Foods používá maso bez konzervačních látek (ethoxyquin)

Vitamin A, vitamin D, vitamin E a vitamin K

Jelikož jsou tyto doplňky zdroji vitamínů, přidávají se téměř do všech krmiv. Vitamín A je někdy označován jako vitamín A-acetát, Vitamín D cholekalciferol, vitamin E jako d-alfa-tokoferol acetát a vitamínu K jako menadion sodný bisulfit menadion komplex. Všechny tyto vitamíny jsou rozpustné v tucích. Krmiva obsahující játra většinou nejsou obohaceny vitamínem, A protože játra jsou skvělým zdrojem tohoto vitamínu.

Vitamín B-12 doplněk / kyanokobalamin

Nejčastější označení tohoto vitamínu na etiketách je B-12, ovšem je znám i pod názvem kyanokobalamin. Vitamín B-12 se nachází pouze v živočišných ingrediencích, a většina zvířat je zásobena vitamínem B-12 vlastními střevy. Pouze mazlíčci užívající antibiotika můžou vyžadovat doplnění tohoto vitamínu.

Whitefish mořská ryba

Whitefish je očištěná, usušená a rozemletá tkáň celé ryby nebo odřezků (řízků). Je zdrojem omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem, která pomáhá vyvážit omega-6 kyselinu, pro zdravou kůži a srst Vašeho pejska. Tyto kyseliny stimulují růst, vyživují pokožku a srst, chrání před chronickými záněty a mají vliv na vývoj nervové soustavy. Regal Pet Foods používá maso a ryby bez konzervačních látek (ethoxyquin).

Juka / yucca schidigera

Juka je pouštní rostlina, je přírodním zdrojem, používá se při zažívacích potížích. Snižuje zápach (výkaly). Používá se pro léčbu artritidy po celá staletí. Je bohatá na minerály, díky svým protizánětlivým vlastnostem.

Proteinát zinku / síran zinečnatý / oxid zinečnatý

Tyto sloučeniny slouží jako zdroje zinku. Zinek z proteinátu zinku je snadno dostupný a je důležitý pro správnou údržbu srsti, kůže, kostí, svalů a krve. Pomáhá také při trávení a reprodukci.


Zboží bylo vloženo do košíku

Do nákupního košíku byl úspěšně vložen následující produkt:


Pokračovat v nákupu Objednat

Přihlašovací formulář

* položky označené hvězdičkou jsou povinné

Pokud nemáte založený účet, zaregistrovat se můžete zde.


Zapomněli jste heslo?

Přihlašovací formulář

Pro ukládání zboží do Wishlistu musíte být přihlášeni.


* položky označené hvězdičkou jsou povinné

Pokud nemáte založený účet, zaregistrovat se můžete zde.


Zapomněli jste heslo?